Author: c***y
Date:
Review: Great serum. The quality is excellent. It hydrates well and makes the skin very smooth. It improves skin quality. I use it on daily bases for 2 months now. I’m very satisfied with the result.
Color: Purple
Size: one-size
Price: 33kr
Our Slow Sunday Soothing And Nourishing Essence Capsules are formulated with ultra-nourishing ingredients, jam-packed in a compact size, and made to be the perfect amount of product to add to your skincare routine. These highly concentrated single-dose capsules feature ceramide np, camellia japonica seed oil, guaiazulene, healthy and radiant skin.
| Texture | Oil |
| Color | Purple |
| Type | Face Lotion |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Anti Aging |
| Effect | Hydrating |
| Net Weight | 8.4 g |
| Length | 5.5 cm |
| Width | 5.1 cm |
| Height | 5.3 cm |
| SKU | sb2311038953377867 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3758783 people said the quality is very good!
Author: c***y
Date:
Review: Great serum. The quality is excellent. It hydrates well and makes the skin very smooth. It improves skin quality. I use it on daily bases for 2 months now. I’m very satisfied with the result.
Color: Purple
Size: one-size
Author: m***5
Date:
Review: It looks just like in the photos, 14 capsules, i love them absolutely ❤️❤️❤️
Color: Purple
Size: one-size
Author: w***n
Date:
Review: I have purchased these capsules before they give just the right amount of liquid to moisturize your face so they are very easy to use the product was described accurately in the product description it is very affordable and was quick delivery
Color: Purple
Size: one-size
Author: 3***2
Date:
Review: I really like this product. Recommended.
Color: Purple
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.